||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||     

Małgorzata Rogalska ze Świerczowa I Wicemiss Opolszczyzny

21 maja br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się finałowa gala Miss Opolszczyzny 2016. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I Wicemiss Opolszczyzny została mieszkanka naszej gminy Małgorzata Rogalska ze Świerczowa.

Z tej okazji Wójt Gminy – Andrzej Gosławski zaprosił naszą Miss wraz z rodzicami Państwem Elżbietą i Zbigniewem Rogalskim do Urzędu, aby osobiście pogratulować tak wspaniałego sukcesu.

W tej małej uroczystości, która odbyła się 25 maja br. poza Małgosią i jej rodzicami wzięli udział Wójt Gminy – Andrzej Gosławski, Przewodniczący Rady Gminy – Adam Janas, Sekretarz Gminy – Irena Łytka, Skarbnik Gminy – Irena Adamowicz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Łukasz Gienieczko oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Świerczowie – Tadeusz Bezwerchny.

Na wstępie Wójt pogratulował naszej laureatce w imieniu mieszkańców oraz władz samorządowych Gminy Świerczów.

 Jest Pani laureatką konkursu Miss Opolszczyzny, który promuje piękno, wnosi świeżość, jest realizacją ambicji, życiowych planów, krokiem do najbardziej prestiżowego Narodowego Konkursu Piękna. Jest Pani jedną z najpiękniejszych mieszkanek Opolszczyzny, niewątpliwie wizytówką naszego regionu i naszej małej ojczyzny jaką jest Gmina Świerczów. Jest to pierwszy krok w Pani dalszej karierze i mamy nadzieję, że udział w kolejnych konkursach potwierdzi tylko trafność dokonanego w Opolu wyboru. Życzymy dalszych sukcesów w Narodowym Konkursie Piękna – powiedział Wójt wręczając Małgosi list gratulacyjny.

Gratulacje od wszystkich obecnych otrzymali oczywiście również rodzice, a Małgosia wraz mamą otrzymały dodatkowo bukiety kwiatów.

Następnie wznieśliśmy toast przysłowiową lampką szampana i przy słodkim poczęstunku słuchaliśmy Małgosi, która opowiedziała nam o tym pełnym pozytywnych wrażeń i emocji konkursie. Również rodzice podzielili się z nami swoimi przeżyciami i o tym jak bardzo są dumni ze swojej córki. Jak się okazało Małgosia do konkursu zgłosiła się niemal w ostatniej chwili, jak powiedziała głównie dzięki swoim koleżankom. Wahała się tak długo, gdyż również w tym roku zdawała maturę i nie była pewna czy uda jej się to wszystko pogodzić. Na szczęście udało się wyśmienicie w obu aspektach.

Małgorzata Rogalska zostając I Wicemiss Opolszczyzny automatycznie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów głównego konkursu Miss Polski, które odbędą się w czerwcu w Warszawie.

Mamy nadzieję, że będzie okazja do kolejnego spotkania z Małgosią, ale już jako finalistką konkursu Miss Polski, a kto wie, może także jako przyszłą Miss Polski. Czego serdecznie jej życzymy.