||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||     

II Piłkarski Turniej Wsi w Bąkowicach

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych, 20 lipca, na kompleksie boisk „Orlik 2012” w Bąkowicach, odbyła się druga edycja turnieju piłkarskiego. Głównym organizatorem turnieju był Urząd Gminy Świerczów, Gminne Zrzeszenie LZS oraz Gminny Ośrodek Kultury w Świerczowie. Ideą imprezy było aktywowanie ruchowe dorosłej części społeczeństwa z terenu Gminy Świerczów, poprzez sportową zabawę. Na turniej przybyło 6 zespołów reprezentujących sołectwa: Świerczów, Bąkowice, Miejsce, Biestrzykowice, Wężowice i Grodziec. Warte podkreślenia jest to, że w składzie trzech drużyn były kobiety, co wskazywało na zabawowy, a nie sportowy charakter imprezy.

W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęły Bąkowice, II miejsce zajęła drużyna z Miejsca, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna z Wężowic. Zwycięskie ekipy otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali także: najlepszy strzelec – Paul Mainka i najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Piwowarczyk, którzy otrzymali statuetki. Organizatorzy przygotowali również chłodne i ciepłe napoje, pieczone kiełbaski oraz coś słodkiego.

Tegoroczny turniej należy uznać za udany, ale nie byłoby tego sukcesu dzięki kilku mocno społecznie zaangażowanym osobom. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne składamy Państwu: Barbarze Bednarz – Wójt Gminy Świerczów, Tadeuszowi Bezwerchnemu, Marcie i Mirosławowi Groblicy, Marioli Piwowarczyk, Robertowi Łukawskiemu, Damianowi Oleksiewiczowi, Mariuszowi Drozdowi oraz Ryszardowi Andruszków.

Na III edycję Turnieju Wsi zapraszamy już za rok.

 

Andrzej Piwowarczyk