||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||     

Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

Każdy, kto w niedzielne popołudnie 7 grudnia 2014 r odwiedził Kiermasz  Bożonarodzeniowy w Świerczowie mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się wyszukane ozdoby z papieru, nici, makaronu, słomy, orzechów, szyszek oraz bombki, stroiki świąteczne, ekologiczne kartki bożonarodzeniowe i lukrowane pierniczki z imionami - wszystkie zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe, wykonane ręcznie, zwykle pojedyncze, i niepowtarzalne egzemplarze. 
Kiermasz zdobył już swoich stałych miłośników, zarówno wśród odwiedzających, jak i wśród wystawców, którzy i tym razem nie zawiedli.
W tegorocznym kiermaszu rękodzieło zaprezentowały m.in. Przedszkole w Świerczowie, Oddział Przedszkolny w Biestrzykowicach, Gimnazjum w Świerczowie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, Szkoła Podstawowa w Bąkowicach, KGW Wężowice, KGW Gola, Panie: Bernadeta Sarzyniak, Zofia Jany, Elżbieta Rosińska, Sandra Bochenek. Magdalena Niedzielska,  Małgorzata Romanowicz i Wiesława Kirsz. Przepyszne ciasta i aromatyczną kawę oferowali rodzice z Przedszkola w Świerczowie i Oddziału Przedszkolnego w Biestrzykowicach  
Wyjątkową atmosferę kiermaszu podkreśliły kolędy w wykonaniu chóru” Echo”, zespołu ludowego „Dąbrowianki” Kasi Kłodzińskiej. Dopełnieniem kiermaszu były występy taneczne w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych w Bąkowicach i Dąbrowie oraz dzieci z Przedszkola w Świerczowie.
 Celem kiermaszu jest kultywowanie tradycji i kultury a w szczególności tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez mieszkańców giminy Świerczów, które od pokoleń związane są z tym najpiękniejszym świętem. 
 Organizatorzy: Wójt Gminy Świerczów, Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczowie i Gminny Ośrodek Kultury w Świerczowie składają podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu.