W I T A M Y   N A   S T R O N I E    G M I N Y   Ś W I E R C Z ÓW 

Złote Gody w Gminie Świerczów – Święto Miłości i Wierności

IMG_9257.jpeg

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, który obchodzą pary małżeńskie, które przeżyły razem 50 lat. To piękny moment, by podziękować małżonkom za ich wytrwałość.

W dniu 17 lipca 2025 roku, w Urzędzie Gminy Świerczów Wójt Gminy, pełniąca w danej chwili obowiązki Kierownika USC Barbara Bednarz, wraz z Zastępcą Kierownika USC Radosławem Preis, Przewodniczącym Rady Gminy Adrianem Andruszków, Sekretarzem Gminy Michałem Siek, wręczyła czterem parom małżeńskim z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego "Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", listy gratulacyjne oraz upominki. Również dwie pary małżeńskie z okazji 60- i 65-lecia otrzymały listy gratulacyjne i upominki.

Jubileusze w minionym roku obchodzili:
- Adela i Czesław Rzeszowscy – 65-lecie pożycia małżeńskiego
- Gertruda i Leonard Białas – 60-lecie pożycia małżeńskiego
- Anna i Mieczysław Piechura - 50-lecie pożycia małżeńskiego
- Krystyna i Jan Bieńko – 50-lecie pożycia małżeńskiego
- Maria i Jan Andruszków – 50-lecie pożycia małżeńskiego,
- Antonina i Józef Hryniewicz – 50-lecie pożycia małżeńskiego
-Henryka i Józef Głażewscy - 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Obchody Złotych Godów w Gminie Świerczów to nie tylko wręczenie medali i listów gratulacyjnych. Uroczyste spotkanie było okazją do refleksji nad tym, jak ważne jest pielęgnowanie relacji międzyludzkich, szczególnie w kontekście małżeństwa. Jubilaci, którzy przez 65, 60 i 50 lat pozostali wierni sobie, stanowią dla młodszych pokoleń piękny przykład wytrwałości, szacunku i miłości.  Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat.