W dniu 06 marca 2025 roku w Gminne Centrum Kultury i Bibliotece odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" już za nami!
W eliminacjach udział wzięli uczniowie ze Szkoła Podstawowa w Świerczowie oraz Szkoła Podstawowa im. Polskich Górali w Dąbrowie. Podczas Turnieju zostali wyłonieni reprezentanci naszej gminy na eliminacje powiatowe, które odbędą się już 10 kwietnia w Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie.
Klasyfikacja OTWP:
Kategoria klas I-IV
I miejsce - Paweł Gienieczko
II miejsce - Jakub Rosiek
III miejsce - Karol Katra
Kategoria klas V-VIII
I miejsce - Julia Warzocha
II miejsce - Filip Hryniewicz
III miejsce - Weronika Kaźmierczak
Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych wyników! Pamiątkowe dyplomy i Nagrody dla uczestników wręczyła Wójt Gminy Świerczów Pani Barbara Bednarz oraz Komendant Gminny Jednostek OSP Gminy Świerczów dh. Krzysztof Sitek.
Reprezentantom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym! Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji turnieju