W I T A M Y   N A   S T R O N I E    G M I N Y   Ś W I E R C Z ÓW 

Remont Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Świerczowie TUŻ TUŻ!!

Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową oraz częściowa rozbiórka budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerczowie” weszło w nowy etap realizacji.

Już niebawem ogłoszony zostanie przetarg mający wyłonić wykonawcę dla tego zadania. Trzymamy kciuki za pozytywny przebieg procedury przetargowej oraz za dalsze działania, które niewątpliwie przyczynią się do komfortu nauki naszych najmłodszych mieszkańców oraz nauczania, a także do wzrostu jakości świadczonych przez naszą kadrę pedagogiczną usług edukacyjnych.

W ramach zadania, którego inwestorem jest Gmina Świerczów,  wykonana zostanie przebudowa z rozbudową z zastosowaniem OZE budynku naszej szkoły. Planowana jest rozbudowa budynku od strony północnej. W części rozbudowanej planowane jest utworzenie powiększonych sal lekcyjny, pokoju nauczycielskiego, jadalni i powiększonych pomieszczeń kuchni. Rozbudowa od strony wschodniej obejmie powiększenie łącznika szkoły, ta część zostanie powiększona o jedną kondygnację w górę. W ramach remontu zostanie rozbudowana także m.in. instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, CO, wentylacja mechaniczna i fotowoltaika.

***********

remont szkoły 2.jpeg

Zadanie realizowane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wartość dofinansowania to prawie 2 mln zł.
Wartość całkowita zadania to kwota ponad 2,2 mln zł