||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online

W połowie maja uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały decydujący wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.
Nikogo nie dziwi zatem, że w wielu polskich domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na powtórkę materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizatorem jest platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.
Dlaczego powstał w takiej formie? - Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim nagranie do odsłuchania. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.
Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również opublikowane są wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.
Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - chociażby pod względem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać lepszy rezultat w połowie maja.