||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Aktywne ferie w GOK

Ferie to wspaniały czas pełen radości i wrażeń, część dzieci wyjeżdża, a część pozostaje w domu. W tym roku żadna ze szkół na terenie Gminy nie organizowała półkolonii, różne stowarzyszenia na świetlicach organizowały różnorodne wydarzenia i właśnie Gminny Ośrodek Kultury w Świerczowie zorganizował na ten czas tj. od 16 do 26 stycznia cykl wydarzeń odbywały się różnorodne zajęcia i wydarzenia, które dostarczały uczestnikom wiele radości i satysfakcji.
Ferie rozpoczęliśmy we wtorek porankiem kinowym. W programie znalazł się „Sing” przegryzany pysznym popcornem. Druga część bajki „Sing 2” wyświetlana była w kolejnym tygodniu. Następnym wydarzeniem był „Dzień gier”, który podzieliliśmy na gry planszowe, drużynowe i towarzyskie wewnątrz budynku oraz bitwa na śnieżki, zjeżdżanie na workach z górki oraz lepienie iglo na boisku za GOKiem. Spędzony czas był bardzo wesoły i aktywny, a dzieci na pewno zapomniały o szkolnych obowiązkach.
W czwartek zaproszono teatr z Krakowa, który zaprezentował „Opowieść zimową”. Dołączyły do nas również przedszkolaki, które bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Aktorzy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń i przenieśli nas w magiczny świat zimowych przygód. Piątek był dniem kulinarnym, gdzie uczestnicy mieli okazję upiec muffinki. Każdy mógł wykorzystać swoje kreatywne umiejętności w dekorowaniu i pakowaniu babeczek. Chętni mogli podarować je Babci i Dziadkowi w Dniu ich Święta.
W kolejny poniedziałek dzieci miały okazję uczestniczyć w szkoleniu z Pierwszej Pomocy. Otrzymali również wskazówki jak spędzić bezpiecznie ferie. Kurs poprowadziła OSP z Biestrzykowice – Miodary pod przywództwem Komendanta Krzysztofa Sitka, za co raz jeszcze bardzo dziękujemy. Kolejnym wydarzeniem były zajęcia plastyczne gdzie dziewczynki wykonywały piękne maski karnawałowe z użyciem piór i brokatów, a chłopcy kolorowego papieru. Każdy stworzył swoje unikalne dzieło sztuki. Czwartek był najbardziej wyczekiwanym dniem, ponieważ odbył się bal karnawałowy. Poprowadziła go Pani Magda Cichoń, która zapewniła świetną zabawę i liczne konkursy. W piątek wszyscy udali się do ZSP w Świerczowie na Gminne Mistrzostwa w Warcabach i Tenisie stołowym (osobny artykuł).
Chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą frekwencję na naszych feriach. Mamy nadzieję że każdy dobrze się bawił i zyskał nowe doświadczenia, a być może przyjaźnie. Zapraszamy na kolejne ferie, które również spędzimy twórczo i wesoło !
Fotorelacja na stronie
http://swierczow.pl/3820/fotorelacja-z-ferii-w-gok-swierczow.htmlPagePreviewCode=9360B322998D4C459DB52466A4CA5CDE&prev=1


Monika Słabik – Instruktor GOK