||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Kluczborska Struga w miejscowości Miejsce

Trwa realizacja projektu Zagospodarowanie terenu przy rzece Kluczborska Struga w miejscowości Miejsce. W ramach projektu zakładano zakup i montaż drewnianej altany wraz z 3 ławostołami. W ramach rozeznania cenowego wyłoniono wykonawcę i podpisano umowę z firmą Usługi Ogólnobudowlane Patryk Chełmecki" z Dąbrowy. W drugiej połowie września wykostkowany został plac pod altanę, a w trzecim tygodniu października nastąpi montaż altany. Wraz z końcem wakacji zamontowano tablicę informacyjną w miejscu realizacji projektu. W dniu 28.09.2023 r. poprzez firmę HERKULES Sp. z o.o. Sp. k z Pogorzycy zamontowano siłownię zewnętrzną 3w1 tj. Wahadło, Biegacz, Twister.
W ramach projektu przewidziano również zakup lampy hybrydowej na którą umowę podpisano z firmą PPUH Pawłowski Robert Pawłowski" z Domaradza. Montaż odbędzie się do dnia 20.10.2023 r. W rozeznaniu cenowym wyłoniono firmę 4STB Sp. z oo" z Zielonej Góry jako instalatora urządzeń zabawowych: Huśtawka ważka pojedyncza, zestaw kółko i krzyżyk + liczydło + tablica, betonowego stołu do gry w szachy i chińczyka oraz betonowego stołu do gry tenisa stołowego, Montaż nastąpi do dnia 20.10.2023r.
Przewidziano również zakup i montaż stojaka na rowery oraz 2 szt. gablot zewnętrznych co zostało zamówione internetowo. Zamówienia spłynęły do siedziby i oczekują na montaż w najbliższych dniach. W ramach projektu zakupiono także stację naprawy rowerów, 6 szt. betonowych ławek oraz betonowego kosza. Aktualnie zamówienia oczekują się na dostawę.
Realizacja wszystkich zadań ma na celu stworzyć przestrzeń aktywności rekreacyjnej i odpoczynkowej zarówno dla mieszkańców. odwiedzających jak i turystów. Okres jesienny nie sprzyja aktywnością sportowym, podczas gdy wiosna wręcz zachęca do długich spacerów czy uprawiania sportu na powietrzu. Miejmy nadzieję, że wraz z nastaniem wiosny zagospodarowany teren przy Kluczborskiej Strudze będzie tętnił życiem i cieszył mieszkańców.

Monika Słabik