||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Dofinansowanie szkół gminnych w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

Dzięki wsparciu programu rządowego "Laboratoria przyszłości" szkoły podstawowe z Gminy Świerczów zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt służący uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, Kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.
Wśród zakupionego sprzętu znajdują się między innymi: drukarka 3D, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami (arduino), aparat fotograficzny z akcesoriami (oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy), stacja lutownicza z gorącym powietrzem, robot edukacyjny, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z akcesoriami, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco z akcesoriami, nagłośnienie, krosna do tkania, zestaw wkrętaków, zestaw szczypiec, skrzynki narzędziowe i inne.
Dzięki dofinansowaniu z programu "Laboratoria przyszłości" Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie zakupiły w/w sprzęt w wysokości po 30 000,00 zł każda.
Gmina jest w trakcie przygotowania rozliczenia końcowego.

 

Iwona Wilczyńska - Sekretarz Gminy Świerczów