||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||     

obchody Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako "Cud nad Wisłą".

1460x616.jpeg

W tym szczególnym czasie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego we wszystkich zakątkach naszego kraju. Będziemy zarówno w małych miejscowościach jak i dużych miastach po to, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta. 

Dlatego na terenie całego kraju odbędzie się  blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze. 

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się,  jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim. 

Zapraszamy do udziału w piknikach:

12 sierpnia (sobota) - Kietrz (opolskie) – Rynek Mały

13 sierpnia (niedziela) - Skarbimierz (opolskie) – Skarbimierz-Osiedle, plac na osiedlu przy ul. Akacjowej

13 sierpnia (niedziela) - Bierutów (dolnośląskie) – Teren przy hali sportowej OKiS, ul. Krasińskiego 3

14 sierpnia (poniedziałek) - Skoroszyce (opolskie) – Kompleks sportowo-rekreacyjny, ul. Braterstwa Broni 5

15 sierpnia (wtorek) - Dobrodzień (opolskie) – Rynek w Dobrodzieniu (pl. Wolności)

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!  Więcej informacji na stronach: www.mon.gov.pl i www.wojsko-polskie.pl