||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||     

SZLACHETNA PACZKA – zaproszenie do włączenia się do programu w roli Darczyńcy

szlachetna paczka.png
 

Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolski program SZLACHETNA PACZKA, który wszedł właśnie w decydującą fazę działania. Od 13 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest internetowa Baza Rodzin Potrzebujących. Do tej pory już ponad 10 000 znalazło swoich darczyńców, jednak jeszcze blisko 4 000 wciąż czeka na pomoc. Część z nich jest już opublikowanych na stronie www, a pozostałe pojawią się na niej wkrótce. 

Aby zostać Darczyńcą wystarczy wejść na stronę internetową, poznać historię oraz potrzeby, te najpilniejsze, ale też i marzenia osób potrzebujących i wspólnie ze współpracownikami przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Tak przygotowaną pomoc należy dostarczyć do odpowiedniego magazynu w czasie Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 11-12 grudnia. Dla Darczyńców to wyjątkowy czas, w którym mają okazję do podzielenia się dobrem i sprawienia, aby ich życie było bardziej wartościowe. Mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat na lepsze – świat konkretnej rodziny i wokół siebie.  Jak przygotować paczkę w pracy? 

Jeśli jest taka możliwość możecie Państwo zebrać potrzebne produkty w siedzibie instytucji. Najpierw zachęcamy do stworzenia listy online, z potrzebami Rodziny i miejscem na zadeklarowanie przez pracownika, że to on zapewni daną potrzebę. Najlepiej, żeby każda z osób, która przywiezie produkty, zapakowała je wcześniej do kartonowego pudła, okleiła papierem i nakleiła Kod Rodziny. Jeśli nie możecie Państwo zebrać paczek w firmie to proponujemy, aby umówić się na krótko przed zawiezieniem paczek do magazynu, w miejscu, gdzie będzie mogli Państwo z kilku samochodów przepakować paczki bezpiecznie do jednego.  

Inną opcją jest zorganizowanie zbiórki czy to na jednym z portali do tego przeznaczonych czy przez podanie numeru konta do jednej, wybranej osoby. W tym ostatnim przypadku zwracamy uwagę, aby były znaczone tytułem „Na wsparcie Rodziny X w ramach Szlachetnej Paczki” czy „Zwrot za zakupy dla Rodziny X ze Szlachetnej Paczki”. Dzięki temu Urząd Skarbowy nie powinien mieć wątpliwości co do tych płatności. Po zebraniu kwoty wyznaczona osoba będzie mogła zakupić określone produkty. Instrukcja tego, jak stworzyć taką paczkę dostępna jest na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/paczka-w-paczce Zachęcam Państwa do zaangażowania się w roli Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI!