||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

„Ale grają” - II edycja

06.09.2021r. na Orliku przy Szkole Podstawowej w Bąkowicach miała miejsce druga edycja Ale grają! - czyli warsztatów perkusyjnych, których pomysłodawcami i organizatorami są Radek Pilarz i Martyna Jelita – mieszkańcy Bąkowic. W ramach warsztatów uczestnicy nagrali teledysk do specjalnie stworzonej na tę okazję piosenki. Tegoroczną edycję wydarzenia wsparł Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, co jest dla nas dużym wyróżnieniem i znakiem tego, że impreza wzbogaca ofertę kulturalną naszego województwa.

W pierwszej edycji wydarzenia wystąpiło 23 perkusistów, a w tym roku pobiliśmy rekord i zagraliśmy utwór aż na 30 zestawów perkusyjnych! W warsztatach i nagraniu wzięli udział młodzi adepci perkusji w wieku od 6 lat oraz ich starsi koledzy aż po sześćdziesiątce! Wydarzenie połączyło pokolenia – mogliśmy zobaczyć Tatusiów, którzy grali razem ze swoimi córkami i synami na perkusji. Uczestnicy przyjechali do Bąkowic z okolic Namysłowa, Brzegu, Wielunia a nawet Katowic. Kibicowała im publiczność, która zgromadziła ponad 200 osób, nie zabrakło wśród nich też mieszkańców Bąkowic i uczniów naszej szkoły. Poza muzycznymi emocjami dużym powodzeniem cieszył się Food Truck, który uświetnił całą imprezę.

Tegoroczna piosenka jest bardzo energetyczna i opowiada o spełnianiu marzeń. Jej premiera wraz z powstałym na warsztatach teledyskiem jest planowana na październik bieżącego roku. W ubiegłej edycji wystąpił w tym projekcie Kamil Bednarek. W tym roku również weźmie udział gość specjalny, ale do czasu premiery niech pozostanie on niespodzianką J

„Dziękujemy Pani Wójt Barbarze Bednarz oraz Panu Cezaremu Zającowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bąkowicach za przychylność, szczery entuzjazm i zaangażowanie w przedsięwzięcie. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy zrealizować to muzyczne wydarzenie na Orliku w Bąkowicach, a wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem”.

Martyna i Radek