||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Rodzice! Dyżury ekspertów ZUS w Świerczowie

logo_ZUS_zielone.jpeg
 

INFORMACJA PRASOWA                                                                                                   

Rodzice! Dyżury ekspertów ZUS w Świerczowie

 

Eksperci ZUS będą pomagali rodzicom w zakładaniu kont na Platformie Usług Elektronicznych ZUS
i wypełnianiu wniosków o 300 plus w ramach programu „Dobry Start”. Dzięki współpracy
z Pocztą Polską konsultanci ZUS będą dyżurować w urzędzie pocztowym w Świerczowie.

 

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie 300 plus, w ramach programu "Dobry Start". Zainteresowanie programem nie jest bardzo duże, dlatego eksperci opolskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wychodzą na zewnątrz i będą pomagać w zakładaniu kont na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wypełnianiu wniosków.

 

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci
z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

 

- W roku szkolnym 2021/2022 wnioski o świadczenie można składać tylko drogą elektroniczną. Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli rodzice bądź opiekunowie nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS to zachęcamy, by w najbliższą środę czyli 7. lipca odwiedzili urząd pocztowy w Świerczowie. Od godziny 10. do 12. będzie tam do dyspozycji ekspert ZUS - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

 

Na PUE ZUS jest dostępny specjalny kreator wniosków przy Dobrym Starcie. Składanie wniosków przez PUE ZUS pozwoli uniknąć błędów. System prowadzi wnioskodawcę przez cały proces, krok po kroku. Na portalu PUE będzie też dostępna korespondencja z ZUS dotycząca wniosku o świadczenie czyli na przykład informacja o przyznaniu świadczenia bądź prośba o uzupełnienie wniosku lub załączników.

 

Informacja o przyznaniu świadczenia będzie dostępna na skrzynce odbiorczej na osobistym profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 

 

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa opolskiego