||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

INFORMACJA NA TEMAT ODPADÓW KOMUNALNYCH

W związku ze zbliżającym się terminem odbioru odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Świerczów, który zgodnie z harmonogramem odbędzie się 17 maja 2021 r. Przypominam, że odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy m. in. meble, wykładziny, dywany, stoły, krzesła, szafy, tapczany, materace, lodówka (kompletna), pralka (kompletna),  itp. o dużych gabarytach.

 

Ponadto zwracamy się z prośbą, aby oddawany przez Państwa zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny był kompletny i nie był wystawiany w kartonach, czy innych opakowaniach. Niekompletny nie będzie odbierany.

 

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi, które należy zdawać bezpośrednio w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 

 

                                                                                                                              Michał Hnat