||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przekazane szkołom

narodowy_prog_rozw_czytelnictwa.png

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W BĄKOWICACH

Październik to miesiąc złotej, polskiej  jesieni, a w szkole wzmożonej pracy. A w pracy na pewno pomagają książki. W czwartek, ósmego października, do biblioteki Szkoły Podstawowej w Bąkowicach dotarło  121 woluminów, na kwotę trzech tysięcy stu złotych (z czego środki własne gminy – 620,00 zł, a środki z dotacji – 2480,00 zł). Książki te zostały zakupione w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” i są to zarówno lektury, jak i inne pozycje. Zapraszamy do biblioteki i życzymy naszym uczniom niezapomnianych wrażeń i przeżyć, dzięki obcowaniu z literaturą.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBROWIE

Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się w tym roku szkolnym o 240 nowych pozycji książkowych. Książki te pozyskaliśmy biorąc udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa z dużym wsparciem finansowym Urzędu Gminy Świerczów. Wśród zbiorów znalazły się przede wszystkim książki, o które prosili uczniowie naszej szkoły w ramach wcześniej przeprowadzonej ankiety. Są tam też lektury, książki dla słabo widzących oraz audiobooki czyli książki do słuchania.

Wszystkie nowe pozycje zostały zareklamowane przez bibliotekarza bezpośrednio w poszczególnych klasach oraz odpowiednio wyeksponowane w bibliotece tak, aby każdy odwiedzający mógł je obejrzeć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią. Uczniowie bardzo chętnie wypożyczają wszelkie nowości. Szczególnym powodzeniem cieszą się takie serie wydawnicze jak ,,Dziennik Cwaniaczka”, ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” czy ,,Nella mała reporterka”.

Aby zachęcić naszych uczniów do czytania i zaciekawić ich odpowiednią lekturą, w każdy czwartek rano poświęcamy 20 minut na słuchanie pięknego czytania pod hasłem ,,Książka moim przyjacielem”. W ten sposób młodsze dzieci poznają we fragmentach lub w całości pozycje książkowe z różnych gatunków literackich znajdujących się w naszej bibliotece.

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA W ŚWIERCZOWIE

Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Chcąc wyjść naprzeciw tej akcji nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe tytuły, które są lekturami bądź nowościami z półek księgarskich. Część z nich zakupiliśmy z własnych zasobów, głównie lektury do klas I i II (34 szt.), ale ogromną część pozyskaliśmy dzięki dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki podjętym działaniom uzupełniono księgozbiór biblioteki szkolnej o 236 nowości czytelniczych.

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej       

w Bąkowicach, w Dąbrowie i w Świerczowie

Ksiazka 3.jpeg

w nasze szkole 1.jpeg

Książki klasa 1.jpeg