||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Powstała aplikacja „Powiat namysłowski – mobilny przewodnik” i portal informacyjny visit.namyslow.pl!

Aplikacja i strona visit.namyslow.pl to nowoczesny, mobilny przewodnik po powiecie namysłowskim. Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom mieszkańcy, turyści oraz wszyscy odwiedzający nasz obszar będą mogli znaleźć kompleksowe informacje o ofercie turystycznej, kulturowej, ciekawej historii powiatu oraz jego unikatowej przyrodzie.

visit.namyslow.pl to portal promujący i informujący o naszych najcenniejszych zabytkach, miejscach wartych zobaczenia, ułatwiający zaplanowanie pobytu i tras zwiedzania – dzięki m.in. modułowi „Przewodnik turysty”, który zawiera opisy polecanych miejsc, tras i aktualnych wydarzeń. Całość uzupełniona jest fotografiami, interaktywnymi mapami i grafikami, które pozwalają cyfrowo udostępnić i zobaczyć zasoby naszego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Aplikacja „Powiat namysłowski – mobilny przewodnik” jest zsynchronizowana z portalem visit.namyslow.pl. W rozbudowanej bazie miejsc, obiektów i wydarzeń każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Aplikacja posiada wiele przydatnych funkcjonalności. Do umieszczonych w aplikacji opisów obiektów dołączono zdjęcia i dane lokalizacyjne, ułatwiające ich odnalezienie na mapie. Niektóre z nich mają też panoramy sferyczne, dzięki którym możemy zajrzeć np. do wnętrza zabytkowych kościołów. Korzystanie z aplikacji ułatwiają i urozmaicają nagrania lektorskie.

 

apnam3.jpeg

apnam1.jpeg

  

W mobilnym przewodniku po powiecie namysłowskim znajdziemy także opisy sześciu tras tematycznych, prowadzących użytkownika po najciekawszych miejscach w regionie – wśród nich Szlak Miłośników Przyrody czy Szlak Drewnianych Kościołów. Do opisów tras dołączono pliki gpx, które ułatwią dotarcie do poszczególnych miejsc, dostarczając przy tym garść informacji na temat samego szlaku i okolicznych zabytków.

Największą atrakcją aplikacji są gry terenowe – dzięki nim zwiedzanie powiatu będzie jeszcze ciekawsze! Przemierzając Ziemię Namysłowską i rozwiązując kolejne zagadki, odkryjemy fascynującą historię wielu obiektów, a na koniec, docierając do celu, poznamy hasło i otrzymamy dyplom, którym będziemy mogli pochwalić się przed znajomymi na portalach społecznościowych.

Powiat namysłowski – mobilny przewodnik” to także najświeższe informacje z regionu oraz artykuły związane z okolicami. Niektóre z elementów aplikacji można dodać do planera, aby mieć do nich dostęp w każdej chwili, bez konieczności przeszukiwania wszystkich danych.

Aplikacja została stworzona w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z internetem, wystarczy wcześniej zaktualizować dane.

Aplikację można pobrać w App Store i Google Play


apnam2.jpeg

Zapraszamy – visit.namyslow.pl !


 

Portal oraz aplikacja mobilna powstały w ramach projektu „Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Stref Rehabilitacji i Rekreacji – część północna”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Partnerami współfinansującymi to zadanie są Powiat Namysłowski, Gmina Domaszowice, Gmina Świerczów oraz Gmina Wilków.