||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Gminy Świerczów 2019

15 czerwca br. na boisku sportowym w Dąbrowie, odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Gminy Świerczów, w których wystartowało 10 drużyn pożarniczych z 6-ciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Bąkowic, Biestrzykowic-Miodar, Dąbrowy, Miejsca, Starościna i Świerczowa. Komisję Sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, sędzią głównym był asp. Tomasz Topornicki. W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach:

w grupie MDP kat. 12-15 lat chłopcy:

1. miejsce – OSP Miejsce z wynikiem 122,10 pkt.

 

w grupie MDP– kat. 15-18 lat chłopcy:

1. miejsce – OSP Dąbrowa, z wynikiem 110,71 pkt.

 

w grupie „C” Kobiety:

1.miejsce – OSP Biestrzykowice – Miodary, z wynikiem 138,22 pkt.

 

w grupie „A” Mężczyzn:

1. miejsce – OSP Biestrzykowice–Miodary, z wynikiem 103,33 pkt.,

2. miejsce – OSP Miejsce, z wynikiem 115,27 pkt.,

3. miejsce – OSP Dąbrowa, z wynikiem 122,72 pkt.,

4. miejsce – OSP Bąkowice, z wynikiem 134,91 pkt.

5. miejsce – OSP Świerczów,z wynikiem 149,66 pkt.

 

Dużą atrakcją zawodów były pokazy w wykonaniu dzieci z Biestrzykowic – Miodar i Dąbrowy, które zaprezentowały się w sztafecie i ćwiczeniach bojowych.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale, puchary i dyplomy, które wręczali: Wójt Gminy Świerczów Pani Barbara Bednarz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Świerczowie druh Henryk Seruga oraz Komendant Gminny OSP druh Edward Rykała. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Świerczowie druh Henryk Seruga wręczył w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych dla najlepszej jednostki w ćwiczeniach bojowych – OSP Biestrzykowice – Miodary.