||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

V Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP

V Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych

o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Namysłowie

                W dniu 26 lutego 2017 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Świerczowie odbył się finał V  Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Namysłowie.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Namysłowie.

Celem turnieju jest rozwijanie aktywności sportowej Ochotniczych Straży Pożarnych, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej strażaków.

Turniej powiatowy poprzedzony został rozegraniem turniejów drużyn OSP na szczeblu gminnym we wszystkich 5-ciu gminach powiatu. W wyniku przeprowadzonych eliminacji gminnych uczestnikami turnieju powiatowego zostali:

OSP Pokój z gminy Pokój, OSP Starościn z Gminy Świerczów, OSP Wielołęka z gminy Domaszowice, OSP Wilków z Gminy Wilków i zwycięzca z gminy Namysłów- OSP Mikowice.

Mecze były rozegrane systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa zmagań przedstawia się następująco:

I miejsce         -OSP Mikowice

II miejsce        -OSP Wilków

III miejsce      -OSP Pokój

IV miejsce      -OSP Wielołęka

V miejsce        -OSP Starościn

Dla trzech najlepszych drużyn zostały wręczone puchary przez Prezesa ZOP ZOSP RP w Namysłowie st. bryg. Henryka Serugę, Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie st. bryg. Krzysztofa Gacka oraz wicestarostę namysłowskiego Krzysztofa Żołnowskiego oraz dyplomy dla wszystkich uczestników rozgrywek. Podczas turnieju wyłoniono najlepszego strzelca i bramkarza. Symboliczną statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Stadniczuk Tomasz z OSP Mikowice, najlepszym bramkarzem turnieju został Tomasz Bitner z OSP Pokój. Zmagania zawodników przebiegały w spokojnej, sportowej atmosferze, za co jako organizatorzy bardzo dziękujemy. Zwycięzca turnieju-OSP Mikowice zdobył w ten sposób prawo do reprezentowania wszystkich OSP z powiatu namysłowskiego w V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych Powiatu Namysłowskiego o Puchar Starosty, który odbędzie się w miesiącu marcu.