||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||        

Kiermasz Świąteczny - 2016

 

  11 grudnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Sala widowiskowa wypełniła się licznie przybyłymi na Kiermasz Bożonarodzeniowy gośćmi. Kiermasz odwiedził również Wójt Gminy Świerczów Pan Andrzej  Gosławski, Przewodniczący Rady Gminy Adam Janas i Sekretarz Gminy  Pani Irena Łytka.

Boże Narodzenie to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć, to również czas robienia zakupów, porządków a także dekorowania naszych mieszkań. Dlatego każdy, kto w niedzielne popołudnie odwiedził Bożonarodzeniowy Kiermasz, mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję zakupić wyjątkowe podarunki dla najbliższych. Oferta rękodzieła mogła zachwycić, misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe i niepowtarzalne egzemplarze.    Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem i wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas kiermaszu można było również posłuchać kolęd w wykonaniu połączonych zespołów „Echo”  z  Goli – Wężowic i „Dąbrowianki” z Dąbrowy, uczennic z Gimnazjum w Świerczowie. Imprezę uatrakcyjniły występy taneczne uczniów z zespołu tanecznego „Halka” z SP w Bąkowicach, zespół taneczny „Dąbróweczki z Dąbrowy  oraz  jak zwykle przeurocze dzieci z Przedszkola w Świerczowie i Oddziału w Biestrzykowicach

            Kiermasz był też okazją do  spędzenia z rodziną  niedzielnego popołudnia przy kawie, domowych wypiekach i barszczu z krokietami oferowanymi przez Przedszkole w Świerczowie.

Był to już szósty Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Urząd Gminy w Świerczowie, Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Świerczowie.  

Wszystkim uczestnikom kiermaszu bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na następne.