||          OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE          ||          UWAGA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU!          

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał tym razem na rzecz dziecięcej okulistyki, pod hasłem "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". Zbiórka w całej Polsce i za granicą odbyła się
w dniu 30 stycznia 2022 r. W Gminie Świerczów utworzono jeden z ponad 16-tysięcy sztabów z numerem 2593, do którego zgłosiło się 14 wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych z Bąkowic i Dąbrowy. Na naszym terenie zbiórka odbywała się przede wszystkim przy naszych kościołach. Mieszkańcy gminy od lat wspierają akcję Jurka Owsiaka. W tym roku na terenie naszej Gminy uzbierano łącznie 7.327,73 złotych, z tej kwoty
1.124,58 złotych, przekazał Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie w postaci „góry grosików”. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, szczególnie szalejącej wichury młodzi wolontariusze dzielnie i z poświęceniem „grali” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najskuteczniejszym wolontariuszem okazała się Marta Kossak ze Świerczowa, w jej puszce było 783,97 złotych. W tym roku wolontariuszami byli: Władysław Mandziuk, Radosław Mandziuk, Krystian Torchała, Kamil Czykieta, Marta Kossak, Natalia Lampa, Kinga Nieprzecka, Phoebe Gurban, Maciej Żmuda, Weronika Drzazga, Kamila Trzos, Zofia Hrycyszyn, Maja Adamowska i Monika Sikora. Każdy wolontariusz był rozliczany indywidualnie, za co otrzymał specjalne podziękowanie od Jurka Owsiaka, który m.in. napisał: „… Dziękujemy za wsparcie 30 Finału WOŚP. W tych bardzo trudnych i wymagających wielu wyrzeczeń czasach, Twoje zaangażowanie w działania Fundacji pozwoli po raz kolejny zrealizować wszystkie cele, które co roku ambitnie przed sobą stawiamy...”

W trakcie programu artystycznego nawiązującego jeszcze do okresu świątecznego pod hasłem „Razem śpiewajmy kolędy”, wystąpiły zespoły działające na terenie naszej Gminy tj. „Kapela Dąbrowska”, „Dąbrowianki” i „Echo”, przeprowadzono licytację gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP i innych podarowanych, m.in. przez Panią Wójt Barbarę Bednarz, Posła na Sejm RP Ryszarda Wilczyńskiego i Dyrektora GOK-u, która zasiliła kasę WOŚP o kolejne 1.895,00zł. Serwowano przepyszne ciasta upieczone przez rodziców Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Świerczowie. Uzbierane datki Panie przekazały również na „Orkiestrę” a było to 305,00zł, GOK natomiast zaproponował uczestnikom imprezy darmową kawę, ale nasi goście i tak wsparli zbiórkę swoimi datkami w wysokości 177,10zł. Jak na tak małą Gminę to hojność naszych mieszkańców jest wspaniała. Dodatkowo strażacy z OSP Biestrzykowice–Miodary i OSP Świerczów zaproponowali uczestnikom imprezy pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością nauki i pokonania wewnętrznych oporów przed podjęciem działań ratowniczych.
W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wolontariuszom, Komisji rozliczającej wolontariuszy i całą zbiórkę środków na WOŚP, Urzędowi Gminy w Świerczowie za pomoc organizacyjną i merytoryczną, Pani Teresie Andruszków za sprawne i owocne prowadzenie licytacji, Szkołom Podstawowym w Bąkowicach i Dąbrowie za zaangażowanie w organizację zbiórki i współpracę z wolontariuszami oraz Zespołowi Szkolno–Przedszkolnemu w Świerczowie za pomoc organizacyjną, strażakom z Biestrzykowic-Miodar i Świerczowa za pokazy pierwszej pomocy, Bankowi Spółdzielczemu w Namysłowie Oddział Świerczów za policzenie „góry grosików” (od 1 do 10 groszy było 42.021 sztuk), proboszczom za wyrozumiałość i wsparcie wolontariuszy oraz wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.
Się ma! Do zobaczenia za rok.

 Tadeusz Bezwerchny                
Szef Sztabu Nr 2593 przy GOK w Świerczowie

 

Galeria z wydarzenia